Czy warto kupować samochody poleasingowe?

Dla niektórych gratka, dla innych zwykłe oszustwo – samochody poleasingowe. Czy ich kupno na potrzeby naszej firmy albo własne będzie dobrym rozwiązaniem? Cena przemawia na ich korzyść, jednak czy aby na pewno maszyna będzie spełniać nasze wymagania? O tym dziś opowiemy między innymi w tym tekście.

Co to są samochody poleasingowe?

Kiedy firma decyduje się na leasing samochodów, bank zakupuje albo udostępnia ze swojego parku maszynowego dany pojazd. Firma może go używać zupełnie tak, jakby była właścicielem tej maszyny, w zamian płacąc raty comiesięczne. W momencie kończenia się umowy, właściciel może wykupić sobie samochód albo też zrezygnować z tego.

W takim momencie samochody poleasingowe mogą trafić na rynek zbytu, jeśli bank nie posiada z nich większych korzyści. Oznacza to, że ceny tego rodzaju pojazdów są znacznie niższe niż przewiduje to norma. Nawet kupując u dealera samochodów używanych możesz nie uzyskać takiej niskiej ceny, jak za samochód po leasingu. Wartość nawet poniżej 60% ceny rynkowej za rocznik nie jest niczym dziwnym. A przy tym takie auto było serwisowane w autoryzowanym punkcie obsługi.

Co jest nie tak z samochodami poleasingowymi?

Zanim jednak wpadniesz w wielki zachwyt, że oto znalazłeś zagłębie tanich używanych samochodów, zastanów się, co wpływa na to, że samochody poleasingowe są tak tanie na rynku przepełnionym sprowadzanymi zza granicy autami?

To przebieg całkowity takich pojazdów. Częstokrotnie samochód brany w leasing ma służyć jako auto służbowe. A to oznacza, że żaden pracownik nie będzie bawił się w dbanie o jego stan. Oczywiście, nie będzie celowo zarysowywał lakieru czy uszkadzał konstrukcji, lecz nie zmienia to faktu, że częstokrotnie samochody poleasingowe są katowane w ciężkich warunkach.

Przejeżdżanie przez progi zwalniające bez zwalniania czy też nieomijanie dziur jest standardem w przypadku samochodów poleasingowych przekazanych pracownikom. Dlatego często posiadają one połamane albo wytłuczone zawieszenie, zniszczoną tapicerkę albo zapchane filtry do wymiany.

Dlatego decydując się na zakup samochodu branego wcześniej w leasing, zastanów się, czy aby warto wydać mniej na początku, lecz potem mieć więcej wydatków na reperację.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Czy warto kupować samochody poleasingowe?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Jedna odpowiedź na Czy warto kupować samochody poleasingowe?

  1. Adamek pisze:

    Żartujecie? Ostatnio dorwałem BMW E34 z leasingu, owszem ma spory przebieg i wahacze wymagają reperacji, niemniej nie jest w gazie, co jak na Polskę jest ewenementem, a także ma pełną historię serwisowania, bo tego wymagała umowa leasingowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *