Profesjonalne alkomaty

Na rynku alkomatów dostępny jest coraz szerszy asortyment różnych urządzeń o różnej skali pomiarów oraz jakości pomiaru. Popularność alkomatów wynika przede wszystkim z coraz częstszego stosowania tych urządzeń przez kierowców samochodów prywatnych. Jednak w większości przypadków profesjonalne alkomaty kupowane są przez firmy oraz instytucje. Posiadanie alkomatu to nie tylko bezpieczeństwo dla firmy, ale również obowiązek wynikający z konieczności badania pracowników na obecność alkoholu, co wynika z przepisów związanych z wykonywaniem określonych zawodów, jak zawód kierowcy, jak też jest związana z kodeksem pracy. W przypadku alkomatów profesjonalnych bardzo ważna jest dokładność pomiaru a jednocześnie wygoda użytkowania urządzenia.

Alkomat z drukarką

Jeśli alkomat ma być użytkowany w sposób, który pozwala na zachowanie wyników niezbędne jest posiadanie alkomat, który zaopatrzony jest w drukarkę. W ten sposób możliwe jest uzyskanie dowodu, który może być wykorzystany, choćby w przypadku konieczności uzyskania dowodu, który następnie może być użyty przed sądem. Na takie alkomat z drukarką decydują się firmy, które chcą mieć w przypadku badania pracowników potwierdzenie, że pracowników jest pod wpływem alkoholu, co bywa ważnym dowodem przed sądami pracy. Z tego rodzaju alkomatów korzystają również służby przede wszystkim policja. W ich przypadku posiadania dowodu przekroczenia norm stężenia alkoholu jest istotne z punktu widzenia prawa.

alko36

Wygodne urządzenie

Przy wybieraniu nieco większych alkomatów z drukarkami bardzo ważne bywa, by urządzenie było poręczne. Takie urządzenia, które można stosować w różnych warunkach są komfortowe w użytkowaniu, choćby ze względu na ograniczanie przez producentów ich rozmiarów oraz poręczną konstrukcję. Bardzo ważne jest również by profesjonalny alkomat był odporny na wstrząsy, czy mógł działać również w trudnych warunkach atmosferycznych bez uszkodzeń. Trwała konstrukcja również przekłada się na możliwość znacznie dłuższego użytkowania urządzenia bez problemów związanych z działaniem urządzenia czy koniecznością wykonywania częstych napraw.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *