Specjaliści od nadzoru i obsługi flot samochodowych

obsluga-floty Landcar

Specjalistów od nadzoru i obsługi flot samochodowych jest coraz więcej, a to ze względu na to, że usługi tego typu zyskują coraz większe poważanie w otoczeniu średnich i dużych przedsiębiorstw. Zarządzanie flotami wymaga konkretnych umiejętności, rozeznania na rynku, jak również predyspozycji. Nie każdy jest bowiem w stanie podjąć się zadania zarządzania flotą liczącą kilkadziesiąt samochodów, o które trzeba dbać i na okrągło je sprawdzać, zanim wyjadą w trasę. Regularne serwisowanie samochodów, planowane naprawy, raporty z przejechanych kilometrów konkretnych aut, jak również bycie specjalistą od spraw transportu nie jest łatwe.

Kierownik floty samochodów firmowych ma wiele na głowie, jednak jako osoba doświadczona, jak również wykorzystująca nowoczesne technologie, dostęp do komputera, jak również kamery itp. Jest w stanie samodzielnie sprawdzić się na tego typu stanowisku. Obsługa flot (http://www.landcar.pl/?page=flota) nie jest łatwa  i dla wielu zewnętrznych firm jest wyzwaniem, którego się podejmują specjaliści od transportu i zarządzania flotami.

Zakres obowiązków podczas obsługi floty

Do zadań kierownika należy nie tylko planowanie napraw, znajomość mechaniki, trafne ocenianie sytuacji, ale również planowanie wydatków związanych z poszerzaniem floty samochodów firmowych, czy też rozplanowaniem wydatków z tym związanych. Obsługa flot pojazdów mechanicznych, dotyczących zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych czy ciężarowych. Na przełomie lat rola kierownika floty nieco się zmieniła. Coraz częściej wymagani są pracownicy na to stanowisko z wyższym wykształceniem, jak również osoby wszechstronnie uzdolnione, które są w stanie wykonywać bardziej skomplikowane czynności.

Problemy fleet menagerów

Problemów fleet menagerów nie jest mniej niż kiedyś. Niestety według wypowiedzi osób zajmujących takie stanowiska możemy dowiedzieć się, że obowiązków jest znacznie więcej i odpowiedzialność jest większa. Jest trudno nie ze względu na sama pracę, a na to, jak prowadzą wypuszczone z firmy samochody pracownicy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *