Po co firmom wynajem aut?

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy firma ma spotkanie z ważnym gościem za kilkanaście minut, a tu jak na złość właśnie rozwalił nam się samochód służbowy. Albo inna sytuacja – mamy pojechać do klienta w przyszły tydzień, ale nasz samochód nie wygląda zbyt reprezentacyjnie. No bo jak tak, jechać do szefa firmy Fiatem Pandą? Raczej nie wypada. Dlatego na te potrzeby zareagowały firmy zajmujące się wynajmowaniem aut.

Wynajem aut na trudną chwilę

Nie ma co ukrywać, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Dlatego lepiej zawczasu przemyśleć temat i zastanowić się, czy warto ryzykować nasze interesy nie posiadając przy tym planu ewakuacyjnego. Jeśli zdarzy nam się, że samochód odmówi posłuszeństwa, wtedy wypada zadziałać natychmiastowo. Oczywiście można pożyczyć auto od znajomego, lecz czy naprawdę będzie miało to sens? Po pierwsze nie posiadamy gwarancji, że jego samochód jest w stanie nieskazitelnym technicznie, przez co ryzykujemy kolejne problemy na naszej drodze.

Co więcej, gdy decydujemy się na pożyczenie samochodu, a nie wynajem aut, nie mamy też gwarancji, że nasz znajomy posiada auto dokładnie to, jakiego potrzebujemy. No, dobra, przyjmijmy, że nawet jeśli posiada najnowsze BMW, to czy naprawdę będzie skłonny nam je pożyczyć? Pamiętajmy, że przecież nie musi być on skory do oddawania swojego auta na nasze potrzeby, zwłaszcza że jeśli dojdzie do jakiegoś uszkodzenia karoserii czy nie daj Boże złamania wahacza to będziemy musieli świecić przed nim oczami, aby nas nie zatłukł za zniszczenie jego cennej zabaweczki.

Co nam zagwarantuje wynajem aut

Przede wszystkim przejrzyste zasady użytkowania samochodu. Nie mamy tu sytuacji, gdy musimy kogoś błagać o udostępnienie nam auta oraz nie będziemy musieli martwić się o zerwanie kontaktu, jeśli auto jakie wypożyczyliśmy, zostało uszkodzone.

Przede wszystkim wynajem aut pozwala nam zdecydować, co naprawdę chcemy wybrać z oferty dostawcy. A jest w czym przebierać, gdyż każdy profesjonalista będzie dysponował flotą rzędu kilkudziesięciu aut do wynajęcia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Po co firmom wynajem aut?, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Jedna odpowiedź na Po co firmom wynajem aut?

  1. Milena pisze:

    Dlaczego nikt nie wspomniał o co głównie chodzi? Bo z tego co ja wiem, z rozmów z właścicielami biznesów i firm lokalnych – chodzi głównie o FVAT która pozwala obniżyć koszty prowadzenia działalności. Niby oczywiste ale wciąż temat tabu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *